Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

“Super blerje”, Xavi: Ka uri të madhe dhe shënon gola, më bukur prishet

Xavi është shumë i kënaqur me blerjen e Raphinha. Barcelona pagoi 58 milionë euro te Leeds United dhe sulmuesi i djathtë firmosi deri në vitin 2027 me klubin katalanas.

Nënshkrim spektakolar për Barcelonën. Jo vetëm për këtë sezon, por edhe për vitet e ardhshme. Ai është një futbollist që luan dhe punon për ekipin, kroson bukur dhe është i aftë përpara portës kundërshtare.

Raphinha di të shënojë gola, ai gjuan bukur edhe goditjet e dënimit. Mbi të gjithë është i uritur për të bërë mirë e fituar me ne. Këto janë sinjale të mrekullueshme”, deklaroi trajneri i Barcelonës.

Klubi spanjoll ka kryer pesë përforcime deri tani. Nën urdhrat e Xavit janë vendosur Robert Lewandowski, Raphinha, Franck Kessie, Andreas Christensen dhe Jules Kounde.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....