Premier League

Super-kompjuteri shpall Man. City-n kampion, ja parashikimi i renditjes për sezonin e ri

Premier League do të ngrejë siparin sot në orën 13:30 me përballjen Arsenal-Fulham, ndërsa ky pritet të jetë një nga sezonet më të rivalizuara për titullin kampion, sepse krahas Liverpoolit e Manchester City-t, edhe Chelsea e Manchester United kanë investuar për të krijuar një skuadër konkurruese.

Megjithatë siç është bërë traditë tashmë, një super-kompjuter ka analizuar të dhënat e marra mbi futbollistët, skuadrat, kalendarin, etj., dhe ka bërë parashikimet për renditjen finale të sezonit 2020-2021.

Kështu super-kompjuteri ka shpallur kampion Manchester City-n e Pep Guardiolës, pasi ka parashikuar që ata do të grumbullojnë 88 pikë, ndërsa në vendin e dytë ka parashikuar Liverpoolin e Jurgen Klopp, me 81 pikë, plot 18 më pak se sezoni që lamë pas.

Katërshja e parë pritet të kompletohet nga Manchester United dhe Chelsea, ndërsa sipas super-kompjuterit, Tottenham i Mourinhos do të renditet i pesti, Arsenali në vendin e shtatë dhe Evertoni në vendin e 9.

Sa i përket zonës së ftohtë të renditjes, super-kompjuteri është treguar “i pamëshirshëm” me skuadrat e sapo-ngjitura në elitë, pasi ka parashikuar rënien e të trejave (Fulham, Leeds, West Brom) sërish një kategori më poshtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency