Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Super Rrahmani, Ballkani fiton me “poker”. Feston edhe Llapi

Ka rinisur sot kampionati i futbollit të Kosovës. Kampionët e Ballkanit triumfuan 2-4 në Malishevë, duke u ngjitur në kuotën e 41 pikëve në vendin e parë.

Albion Rrahmani shkëlqeu në këtë ndeshje për skuadrën e Ilir Dajës me tregolëshin e tij. Llapi iu fal golit të meksikanit Franciso Rivera në pjesën e parë për të thyer 0-1 Drenicën.

Ndërkohë, përballja Gjilani-Ferizaj nuk prodhoi asnjë gol. Dy skuadrat ndanë nga një pikë në fund, që më shumë i shërbeu skuadrës udhëtuese.

Të dielën do të luhen dy takimet e tjera të javës së 19-të: Dukagjini-Prishtina dhe Trepça ’89-Drita.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...