Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Super talent, ka aftësi të shkëlqyera”, Musiala “bekon” blerjen e Bayernit

Bayern Munich vendosi të paguante klauzolën prej 60 mln eurosh të Crystal Palace për Michale Olise. 22-vjeçari firmosi një kontratë 5-vjeçare me bavarezët dhe është entuziast për nisjen e kësaj aventure fantastike.

Bisedimet ishin shumë pozitive dhe jam shumë i lumtur që do të luaj për një klub kaq të madh sa Bayerni. Sfidë e madhe për mua, por pikërisht këtë kërkoja.

Lexo edhe: 

Dua të dëshmoj veten në nivele të larta dhe të luaj rolin tim për të siguruar fitimin e sa më shumë titujve me ekipin në vitet e ardhshme”, u shpreh lojtari më i ri i skuadrës së Vincent Kompany.

10 gola dhe 6 asistime regjistroi në sezonin e fundit në Premier League francezi, i cili aktivizohet si sulmues i djathtë dhe mesfushor i avancuar.

 

I lumtur për këtë përforcim është edhe Jamal Musiala, i cili do ribashkohet pas shumë vitesh në një ekip me Olise.

Michael është super i talentuar. E njoh mirë, pasi kemi luajtur bashkë te moshat e Chelseat. Dhe ishte shumë bukur.

Ai ka një talent të madh dhe aftësi të jashtëzakonshme. Ka shënuar shumë gola me Palacen, kështu që jam shumë i gëzuar që u bë pjesë e Bayernit”, u shpreh Musiala.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...