Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Superfinalja, Xavi kërcënon Realin: Harrojeni topin përballë nesh

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez foli pas ndeshjes gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës ndaj Osasunas, sfidë që u fitua nga katalanasit me rezultatin 2-0. Përtej golave të Lewandowskit dhe Raphinhas, 43-vjeçari e pranon se finalja e së dielës ndaj Realit të Madridit do të jetë shumë e vështirë.

VIDEO/ Barcelona kalon Osasunën, të dielën finalja klasike kundër Realit

Duhet të japim më të mirën tonë. Reali është një skuadër më e fortë se vjet, por ne duhet të imponojmë lojën tonë. Të kontrollojmë topin dhe të dominojmë takimin”, u shpreh tekniku Terrasian.

Në prag të kësaj supersfide, Xavi nuk komentoi shumë mbi ata që do të luajnë në formacion, por zgjodhi të fliste vetëm për gjendjen e kundërshtarit:

Lexo edhe:

“Rivali ynë ka ndryshuar sistemin e lojës, tani ata luajnë pa një numër nëntë. Bellingham është shumë i rrezikshëm, pasi luan në disa pozicione. Ndaj tyre duhet të bëjmë atë që dimë të bëjmë më mirë, të kontrollojmë ndeshjen”, përfundoi trajneri i katalanasve.

Reali i Madridit dhe Barcelona do të sfidojnë njëra-tjetrën në finalen e Superkupës së Spanjës. Dueli i radhës “El Classico”, do të marrë jetë prej orës 20:00 të së dielës dhe do të transmetohet live dhe ekskluzivisht vetëm në SuperSport 2.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...