Abissnet Superiore

Superiorja rikthehet në mesjavë/ FSHF zbardh kalendarin, tre javët e fundit në të njëjtin orar

Sektori i garave në FSHF ka publikuar datat dhe oraret e ndeshjeve të javës së ardhshme dhe jo vetëm. Abissnet Superiore rikthehet në mesjavë, teksa java e 32-të do të luhet në tre ditë. Të martën e 3 majit do të zhvillohet sfida Kukësi-Partizani, një “finale” për vendin e tretë.

Rank Teams Played Points
1 Tirana 36 73
2 Laçi 36 63
3 Partizani 36 58
4 Vllaznia 36 55
5 Kukësi 36 55
6 Teuta 36 50
7 Kastrioti 36 43
8 Egnatia 36 35
9 Dinamo 36 29
10 Skënderbeu 36 26

Të mërkurën zbresin në fushë Tirana dhe Laçi, respektivisht ndaj Teutës në kryeqytet dhe Egnatias në Rrogozhinë. Nëse bardheblutë marrin të njëjtin rezultat si ekipi i Duros do të shpallen zyrtarisht kampionë të Shqipërisë për herë të 26-të në histori.

JAVA 32

SKËNDERBEU-KASTRIOTI, 04/05/2022 (16:45) Korçë
EGNATIA-LAÇI, 04/05/2022 (16:45) Rrogozhinë
TIRANA-TEUTA, 04/05/2022 (16:45) Tiranë
KUKËSI-PARTIZANI, 03/05/2022 (16:45) Kukës
DINAMO-VLLAZNIA, 05/05/2022 (16:45) Shkodër

Skënderbeu-Kastrioti është takimi tjetër i ditës së mërkurë. Java e 32-të mbyllet me duelin Dinamo-Vllaznia të ditës së enjte (5 maj), ndërkohë që pesë ndeshjet e javës së ardhshme do të nisin prej orës 16:45 dhe, si zakonisht, do të transmetohen në Supersport.

JAVA 33

PARTIZANI-TIRANA, 07/05/2022 (19:45) Për t’u përcaktuar
TEUTA-EGNATIA, 09/05/2022 (16:45) Durrës
LAÇI-KASTRIOTI, 08/05/2022 (16:45) Laç
VLLAZNIA-KUKËSI, 09/05/2022 (19:45) Shkodër
DINAMO-SKËNDERBEU, 09/05/2022 (16:45) Për t’u përcaktuar

Një ditë më vonë, Laçi pret Kastriotin në Kurbin, ndërsa tre përballjet e radhës të javës 33 do të zhvillohen të hënën e 9 majit. Në fillim Teuta-Egnatia dhe Dinamo-Skënderbeu prej orës 16:45, ndërsa Vllaznia-Kukësi është përcaktuar të nisë prej orës 19:45.

JAVA 34

SKËNDERBEU-LAÇI, 14/05/2022, Korçë
KASTRIOTI-TEUTA, 14/05/2022, Kamzë
EGNATIA-PARTIZANI, 14/05/2022, Rrogozhinë
TIRANA-VLLAZNIA, 14/05/2022, Tiranë
KUKËSI-DINAMO, 14/05/2022, Kukës

Më pas java e 33-të, sërish e ndarë në tre ditë, ndërkohë që oraret ndryshojnë. Derbi Partizani-Tirana do të luhet më 7 maj (e shtunë). Dueli i zjarrtë do të fillojë në orën 19:45 dhe akoma nuk është zyrtarizuar stadiumi ku do të luhet, me “Selman Stërmasin” në “pole”.

JAVA 35

DINAMO-TIRANA, 21/05/2022, Për t’u përcaktuar
VLLAZNIA-EGNATIA, 21/05/2022, Shkodër
PARTIZANI-KASTRIOTI, 21/05/2022, Elbasan
TEUTA-LAÇI, 21/05/2022, Durrës
KUKËSI-SKËNDERBEU, 21/05/2022, Kukës

Tre javët e fundit do të luhen në të njëjtën ditë dhe orë (mbeten për t’u përcaktuar). Java e 34-t më 14 maj, e parafundit shtatë ditë më vonë, ndërsa sezoni 2021-2022 në Abissnet Superiore ul siparin më 26 maj.

JAVA 36

SKËNDERBEU-TEUTA, 26/05/2022, Korçë
LAÇI-PARTIZANI, 26/05/2022, Laç
KASTRIOTI-VLLAZNIA, 26/05/2022, Kamzë
EGNATIA-DINAMO, 26/05/2022, Rrogozhinë
TIRANA-KUKËSI, 26/05/2022, Tiranë

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency