Abissnet Superiore

Superiorja, rivalitet dhe… gola “të huaj”

Nëse nuk do të ishte për fitoren e Kukësit ndaj Kastriotit, mund të shkohej drejt një rekordi unik. 4 nga 5 ndeshje të javës së dytë të Kategorisë Superiore përfunduan në një barazim identic sa u përket shifrave, 1-1. Barazpeshë dhe ndeshje të luftuara, me ndarjen e një pike që lë dikë të kënaqur dhe dikë më pak. Barazime që, gjithsesi, mund të konsiderohen një tregues i rivalitetit të lartë në një futboll që nuk njeh emra.

Nuk ka të bëjë nëse luan Tirana e 25 titujve me Egnatian e rikthyer pas 16 vitesh në Superiore. Skënderbeu si objektiv parësor ka mbijetesën përballë një Partizani që lufton për titullin, e aq më pak kur sfidat janë të ekuilibruara, si ajo mes Dinamos, së ndërtuar për majat, me Laçin gjithmonë protagonist, apo mes Vllaznisë dhe Teutës, rivalëve të mëdhenj të konfiguruar në këto 2 sezonet e fundit.

Flet fusha dhe aty është vështirë të fitohet, edhe pse janë vetëm dy javët e para dhe më pas gjithçka mund të ndodhë, rivaliteti i madh duket se do të jetë një shoqërues i përhershëm i këtij kampionati.

Në një kampionat të ri spikatin dhe emra të rinj, të spikatur golat e barazimeve për Laçin e Teutën, Roganovic, që bën të shpërthejë me atë goditje nga larg gëzimi i kurbinasve, apo Koumbemba, kongolezi që me atë goditje me kokë ngroh zemrat e tifozëve durrsakë se më në fund mund të kenë gjetur “bomberin” që prisnin. E megjithatë edhe këtu ka një tendencë, golat “e huaj”. Më së shumti, në këtë fillim kampionati, po spikatin futbollistët e ardhur nga jashtë, për ta kuptuar mjafton një bilanc i thjeshtë: nga 20 gola të shënuar në total në dy javët e para të Superiores, plot 17 janë shënuar nga futbollistë të huaj, sfida për goleadorët vendas, është e hapur…

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency