Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Superkompjuteri parashikon fituesin e Champions League

Superkompjuteri ka parashikuar fituesin e Champions League pas ndeshjeve të para të fazës së 1/16-ave dhe ka parashikuar një finale angleze.

Liverpool, Manchester City dhe Paris Saint-Germain i mbyllën në avantazh takimet tyre të para të këtij raundi pas fitoreve respektive ndaj Inter, Sporting CP dhe Real Madrid.

Chelsea nga ana e saj mundi me rezultatin 2-0 Lillen të martën, ndërsa RB Salzburg-Bayern Munich, Villarreal-Juventus, Atletico Madrid-Manchester United dhe Benfica-Ajax i mbyllën me barazime takimet e tyre.

Sipas superkompjuterit të “Bettingexpert”, “citizenët” do të fitojnë titullin e tyre të parë në Champions League pas dhimbjes sezonit të kaluar.

Manchester City humbi ndaj Chelseat sezonin e kaluar, me liderët e Premier League, që duket se do të fitojnë trofeun më të rëndësishëm të Europës këtë sezon.

Superkompjuteri e ka dërguar Manchester Cityn në finale e Champions League përballë Liverpoolit, ndërsa Chelsea pritet të eliminohet në fazën gjysmëfinale së bashku me Bayern Munich.

Manchester United dhe Paris Saint-Germain janë parashikuar të humbasin në fazën çerekfinale, ndërsa sa i përket Realit dhe Atletico Madrid, superkompjuteri mendon se ata do të eliminohen në 1/16 .

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...