Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Superkupa e Italisë/ Interi dhe Inzaghi në kërkim të rekordeve

Inzaghi: Përqafova të gjithë futbollistët, sukses i merituar
Inzaghi: Përqafova të gjithë futbollistët, sukses i merituar

Interi sfidon të hënën Napolin në finalen e parë të Superkupës së Italisë në formatin “Final Four”.

Të dyja skuadrat siguruan kalimin në finale pas fitoreve identike nga 3-0 ndaj Lazios dhe Fiorentinës.

Kjo do të jetë finalja e 12-të për Interin, skuadër që ka fituar shtatë herë këtë kompeticion.

Lexoni edhe:

Zikaltrit kanë fituar dy edicionet e fundit. Nëse triumfojnë edhe të hënën, atëherë do të barazonin Milanin me tri suksese radhazi (92-94).

Simone Inzaghi kërkon të shkruajë historinë. Deri tani numëron 4 Superkupa, po aq sa Capello dhe Lippi. Fitorja kundër Napolit do ishte triumfi i pestë për të: një rekord!

Inter-Napoli do të transmetohet live në SuperSport 2, duke nisur nga ora 20:00 e së hënës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...