Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Superkupa e Kosovës/ Ballkani mposht Llapin, Dellova dërgon trofeun në Therandë

Pas titullit kampion Ballkani bën të vetin edhe Superkupën e Kosovës. Skuadra e Ilir Dajës mposhti 1-0 Llapin në finalen e luajtur në Antalia të Turqisë.

Goli i vetëm në përballjen mes kampionëve në fuqi dhe fituesve të Kupës së Kosovës, u realizua nga Lumbardh Dellova në minutën e 62’.

24-vjeçari shfrytëzoi një krosim të kapitenit Thaqi dhe me kokë kaloi në avantazh skuadrën nga Theranda.

Llapi luajti me një futbollist më pak prej minutës së 28’ pas daljes me të kuq të Bekim Maliqit (dy të verdhë).

Në minuta shtesë nuk mungoi tensioni mes dy skuadrave pas përplasjes ndërmjet Francisco Riveras dhe Lumbardh Dellovës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...