Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Superkupa, Mendilibar: Krijuam raste, por është e shumë vështirë të fitosh ndaj City-t

Superkupën e Europës 2023 e fitoi Manchester City, i cili ia doli të mposhte Sevilla-n vetëm pas penalltive, me kohën e rregullt që u mbyll me barazimin 1-1.

Duke folur pas këtij takimi, trajneri i spanjollëve, Jose Luis Mendilibar theksoi se skuadra bëri një lojë të mirë, por sipas tij është e vështirë të fitosh përballë një kundërshtari si City i Guardiolës.

Lexo edhe: 

“Të bësh një plan të mirë ndeshjeje kundër një skuadre të fortë si City është shumë e komplikuar. Unë me të vërtetë do të doja të kishim luajtur më lart dhe t’i kishim vënë ata më shumë nën presion. Kur kishim mundësitë për të shënuar golin e dytë, ne nuk e bëmë. Por unë me të vërtetë mendoj se kemi luajtur një lojë të mirë dhe ndoshta kemi krijuar më shumë raste se ata. City në përgjithësi shënon të paktën një gol për ndeshje dhe ne menduam se duhej të shënonim dy gola sonte për të fituar, por në të vërtetë nuk ia dolëm”-tha tekniku.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...