Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Supersfida me PSG-në, policia nuk lejon tifozët e Marseille të shkojnë në Paris

Këtë të dielë në orën 20:45 “Parc des Princes” do të presë super sfidën e Ligue 1 mes Paris Saint-Germain dhe Marseille, që për shikuesit shqiptarë do të transmetohet ekskluzivisht në “SuperSport 2”.

Ndërsa duhen më shumë se 24 orë nga ky takim, mediet franceze bëjnë me dije se marsejezët do duhet të bëjnë pa “lojtarin e 12-të” në këtë takim, pasi policia i ka ndaluar tifozët e tyre të udhëtojnë në Paris.

Bazuar në këtë situatë mësohet se lojtarët e Marseilles do të mbajnë  një distinktiv që thotë “si një”, në fanellën e tyre për të nderuar mbështetësit e tyre.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...