Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Surpirza e Serisë A, vlen 40 milionë euro, shpreh dëshirën për të luajtur në Premier League

SALERNO, ITALY - MAY 03: Boulaye Dia of Salernitana celebrates after scoring the 3-2 goal during the Serie A match between Salernitana and ACF Fiorentina at Stadio Arechi on May 03, 2023 in Salerno, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Pas golit të çmendur që shënoi ndaj Napolit dhe “tripletën” ndaj Fiorentinës, Boulaye Dia i është rritur vlera në merkato. 24-vjeçari në pronësi të Villarealit është në formë huazimi te Salernitana, teksa këtë sezon ai ka arritur të shënojë për klubin “Granata” 15 gola në Serinë A.

Salernitana mund të sigurojë shërbimet e senegalezit Dia për vlerën e 12 milionë eurove nga Villareali, por vlera e tij vlerësohet rreth 40 milionë euro. Klubet italiane janë vënë në ndjekje të senegalezit, por dëshira e tij është transferohet në Premier League.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...