Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Surpriza e fundvitit nga Muçi dhe Çelhaka, dyshja shqiptare befason brezin e ri të Legias

Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka janë duke u shndërruar gjithnjë e më shumë në personazhe te Legia e Varshavës në Poloni. Përveç kontributit në fushë, dyshja shqiptare është e impenjuar edhe në kauzat jashtë fushe të klubit polak. Me rastin e festave të fundvitit, dy ish-lojtarët e Tiranës befasuan të rinjtë e akademisë së Legias duke i bërë surpriza fëmijëve.

Dyshja kaloi disa momente me të vegjëlit ndërsa morën pjesë edhe në një lojë futbolli, duke lumturuar edhe më shumë atë që konsiderohet si brezi i ardhshëm i Legias së Varshavës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...