Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Surpriza për Verrattin dhe lajmi i mirë për Mbappe, rrëfehet Luis Enrique

Luis Enrique nuk e kishte në plane, dhe Marco Verratti zgjodhi të largohej nga PSG pas 11 vitesh në kryeqytetin francez. Duke u transferuar në Katar tek Al-Arabi. Klub ku do të përfitojë rreth 30 mln euro në sezon.

Trajneri spanjoll, i pyetur për largimin e mesfushorit italian, u përgjigj shkurtimisht për Verrattin, i cili fitoi 30 tituj me fanellën e PSG-së. Të premten do t’i bëhet një nderim për sezonet e kaluara në “Parc des Princes”.

Lexoni edhe:

Kam një skuadër të ekuilibruar dhe një kontingjent të shkëlqyer, me shumë opsione dhe alternativa. Jemi të kompletuar në mesfushë.

Nesër, Verratti do të jetë i pranishëm, do të nderohet në ‘Parc des Princes’. Do të jetë një homazh i bukur për një lojtar kaq të rëndësishëm.

Shpresoj që Marco dhe familja e tij do të jenë në gjendje ta kujtojnë atë që do të ndodhë për një kohë të gjatë”, u shpreh Luis Enrique.

Më pas një koment për Kylian Mbappe, i cili pritet të zbresë në fushë në duelin PSG-Nice, 15 shtator (SuperSport 3, 21:00).

Ka vuajtur këtë javë, të shohim si do të ndihet, por mendoj se do të jetë gati për ndeshjen”

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...