Vala Superliga

Surprizë e Drenicës, mposht 0-2 Prishtinën, fiton edhe Flamurtari

Drenica bën surprizën e madhe në javën e 15-të të Vala Superligës së Kovës, pasi mposhti 0-2 Prishtinën në transfertë. Skuadra e Mirel Josës, pavarësisht volumit të madh të lojës, nuk arriti të shënontë qoftë një gol, ndërsa u ndëshkua në dy raste nga kundërshtarët. Abazi dhe Hamiti ishin dy autorët e golave për skuadrën mike, që me këtë sukses barazon Trepcën 89 në renditjen e përgjithshme. Për Prishtinën kjo ishte humbja e dytë radhazi dhe e katërta sezonale.

Me rezultatin 3-1 Flamurtari iu imponua Besës së Pejës, që për shkak të problemeve të mëdha financiare po luan me lojtarë të rinj. Ndërkohë përballja mes Vëllaznimit dhe Gjilanit u mbyll në barazim pa gola.

 

E premte

Prishtina – Drenica                0-2

Vëllaznimi – Gjilani                0-0

Flamurtari – Besa Pejë           3-1

E shtunë (13:00)

Drita – Liria

Llapi – Feronikeli

Trepca 89 – Vllaznia Pozheran

To Top