Futboll

Surprizon ish-sulmuesi i Bayern, tërhiqet nga futbolli në moshën 32-vjeçare!

Sandro Wagner tërhiqet nga futbolli i luajtur në moshën 32-vjeçare. Vendimi i papritur i ish-sulmuesit të Bayern Munich i ka habitur të gjithê. Pasi e nisi karrierën te të rinjtë e kkubit bavarez në vitin 2008, Wagner debutoi në skuadrën e parë. Por për shkak të mungesës së hapsirave ai u huazua në disa skuadra të ndryshme gjermane. Por pasi spikati me fanellat e Hertha Berlin, Darmstadt dhe mbi të gjitha Hoffenheim në janar tê vitit 2018 ai u ble nga Bayerni, dhe si zëvendës i Lewandowskit në 1 vit me bavarezët realizoi 10 gola në 30 ndeshje. Në fillim të vitit 2019 Wagner u transferua në kampionatin kinez te Tianjin Teda, skuadër me të cilën shënoi dhe 12 gola në 26 ndeshje të kampionatit kinez, por në mënyrë të papritur pasi mbylli aventurën në Kinë u tërhoq nga futbolli i luajtur në moshën 32-vjeçare, ndoshta Wagner do ketë pasur arsyet e tij!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency