Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Surprizon M’gladbach, zyrtarizon ish-trajnerin e Leverkusen

Gerardo Seoane është trajneri i ri i Borussia Monchengladbach.

Një lëvizje surprizuese, me trajnerin 44-vjeçar, i cili sezonin e kaluar drejtoi skuadrën e Bayer Leverkusen.

Lexo edhe: 

Seoane drejtoi “aspirinat” në 56 ndeshje duke koleksionuar 26 fitore, 10 barazime dhe 20 humbje, por nisja katastrofike e sezonit të kaluar detyroi drejtuesit që ta shkarkonin më 5 tetor 2022.

Më parë, trajneri zviceran ka drejtuar ekipe si Luzern dhe Young Boys, ndërsa tashmë, Borussia Monchengladbach do të jetë Aventura e tij e dytë në Bundesliga.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...