Formula 1

Surprizon Sergio Perez, triumfon në Bahrein, Ferrari zhgënjen sërish!

Befasi në garën e parafundit të Formula 1. Në Bahrein në cirkuitin e Sakhir triumfoi në mënyrë surprizuese Valteri Bottas. Fitorja e parë në Botëror për pilotin meksikan të Racing Point, i cili shfrytëzoi një gafë të Mercedes me talentin George Russell. 22-vjeçari po zëvendëson kampionin Hamilton e infektuar me Covid-19. Russell po dominonte garën e Sakhir, por mekanikët gabuan gjatë momentit që ndodhej në bokse. Anglezit iu montuan gomat e Valtteri Bottas dhe iu desh të kthehej përsëri në bokse.

Russell e mbylli në vend të nëntë, por tregoi aftësi fantastike në makinën e njohur gjermane. Podi u kompletua nga Esteban Ocon i Renault në vend të dytë dhe kanadezi Lance Stroll i Racing Point u rendit i treti. Tjetër zhgënjim i makinave Ferrari. Charles Leclerc përfundoi jashtë pistës që në xhiron e parë goditi fituesin Perez dhe nxori jashtë edhe Max Verstappen, ndërsa Sebastian Vettel nuk shkoi më shumë se pozicioni i 11-të, duke vazhduar ecurinë e dobët në këtë sezon të fundit të tijin me Ferrarin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency