Futboll

Surprizon Simeone: Topin e Artë e meritonin…

Ceremonia e çmimevev të revistës France Football që kulmoi me Topin e Artë dorëzuar Luka Modric nuk ka lënë askend indiferent sidomos një si Simeone i cili është shpesh herë protagonist i polemikave me të mëdha në futboll. Trajneri i Atleticos dha opinionin e tij lidhur me çmimin kryesor qe fitoi kroati madje nuk nguroi të tregonte edhe emrat së cileve do ua dorëzonte ai nëse do ishte në dorën e tij.

“E përgëzoj Modric për trofeun e fituar por nëse do e vendosja unë në bazë të trofeve apo gjithçka kanë realizuar gjatë gjithë vitit kalendarik Griezmann ose Varane do ta meritonin më tepër atë çmim individual. Griezmann ka qenë lojtari kryesor i klubit të tij ku fitoi Europa Leaguen dhe me Francën Botërorin ndërsa për Varane nuk mund të shtoj asgjë, flasin trofetë. Champions League, Botëror e të tjera në një moshë aq të re, titullar fiks në skuadren e tij”.

Ndërsa në vijim Simeone tregoi pakënaqësitë e tij  edhe rreth çmimit portieri i vitit, që këtë herë u nderua Courtois.

”Kur Courtois ishte portier i Atleticos së Madridit, portier i vitit u shpall Navas ndersa tani qe belgu mbron portën e Realit të Madridit, ja del të tirumfoje. Jane gjëra të pashpjegueshme por ky është realiteti ku jetojme dhe na duhet ta pranojmë”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency