Formula 1

Suzuka, Ferrari-Mercedes duelojnë në provat e lira

Ferrari dhe Mercedes duelojnë edhe ku bëhet fjalë për prova të lira duke rrezikuar gjitthçka për gjithçka edhe në nën qiellin me re të Suzukas Gjermani i la pas të gjithë kundërshtarët në sesionin e parë të provave të lira të garës së Japonisë me kohën 1.29.166. Britaniku i Mercedes regjistroi një kohë më të ngadaltë me 211 të mijtat më shumë i ndjekur nga Ricciardo dhe Raikkonen. Por nuk vnoi shumë dhe Hamilton ia ktheu reston rivalit të këtij sezoni duke regjistruar një kohë më të mirë në sesionin e dytë dhe duke treguar se nuk do të tolerojë për asnjë moment edhe pse gëzon pozita komode në klasifikim me 34 pikë më shumë dhe njërën dorë e ka tek titulli kampion.

Reshjet e shiut pushtuan pistën japoneze në sezionin e dytë duke i detyruar pilotët ta ulnin ndjeshëm ritmin për të mos rrezikuar aksidente si ai i sesionit të parë ku Sainz shkatërroi pothuajse tërësisht makinën por shpëtoi pa dëmtime serioze. Këtë sezon, Hamilton e mbylli me kohën 1.48.719 i ndjekur nga Ocon e Perez, ndërsa Ferrari i Vettel u rendit në vendin e dhjetë. Në këtë mënyrë, parashikimet rreth situatës meteorologjike do të bëjnë diferencën këtë fundjavë në pistën e Suzukas ku skuadra me strategjinë më të mirë mund të sigurjë një avantazh ndaj kundërshtarëve pasi në pistë të thatë duket se Ferrari është makina më e shpejt, ndryshe nga pista e lagur ku kampionët e botës kanë sigurinë e një makine më të besueshme.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency