Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sven-Goran Eriksson i thotë lamtumirë futbollit, shpjegon dhe arsyen

Trajneri suedez, Eriksson, ish-i Lazios,, Romës, Benfikës, Manchester City-t etj., (kampion i Italisë në vitin 2000 me Lazion), në një deklaratë të shkurtër në faqen e klubit të tij aktual, Karlstad Football Club, shpjegoi se ka vendosur të tërhiqet nga futbolli (kuptohet, si trajner) dhe se arsyeja është për shkak të gjendjes së tij shëndetësore:

“Unë, Sven-Goran Eriksson, për momentin kam vendosur të reduktoj paraqitjet e mia publike për shkak të problemeve shëndetësore.

Lexo edhe:

Jam i përqendruar, për momentin, te shëndeti dhe familja ime, ndaj e kam kufizuar përfshirjen me Karlstadin.

Do të doja të falënderoja komunitetin e gjerë të futbollit dhe miqtë, për mbështetjen dhe mirëkuptimin e tyre dhe për faktin se po respektojnë privatësinë time. Dëshira ime është të fokusohem në shëndetin tim dhe familjen time.”

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...