Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sven-Goran Eriksson i thotë lamtumirë futbollit, shpjegon dhe arsyen

Trajneri suedez, Eriksson, ish-i Lazios,, Romës, Benfikës, Manchester City-t etj., (kampion i Italisë në vitin 2000 me Lazion), në një deklaratë të shkurtër në faqen e klubit të tij aktual, Karlstad Football Club, shpjegoi se ka vendosur të tërhiqet nga futbolli (kuptohet, si trajner) dhe se arsyeja është për shkak të gjendjes së tij shëndetësore:

“Unë, Sven-Goran Eriksson, për momentin kam vendosur të reduktoj paraqitjet e mia publike për shkak të problemeve shëndetësore.

Lexo edhe:

Jam i përqendruar, për momentin, te shëndeti dhe familja ime, ndaj e kam kufizuar përfshirjen me Karlstadin.

Do të doja të falënderoja komunitetin e gjerë të futbollit dhe miqtë, për mbështetjen dhe mirëkuptimin e tyre dhe për faktin se po respektojnë privatësinë time. Dëshira ime është të fokusohem në shëndetin tim dhe familjen time.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...