FA Cup

Swansea-Man.City, apo Celina kundër Muriç!

Bersant Celina do të luajë përballë ish skuadrës së tij Manchester City në FA Cup. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së fundit në FA Cup ndërmjet Chelsea dhe Manchester United ishte hedhur shorti dhe skuadra e Bersant Celinës, Swansea City ka kuptuar edhe kundërshtarin e saj për ndeshjen çerekfinale në garën më të vjetër të futbollit anglez. Swansea kaloi në çerekfinale duke eliminuar Brentfordin me shifrat 4-1, në një ndeshje që Celina ka qenë protagonist absolut më një gol të shënuar ku kishte marrë pjesë aktivisht edhe në dy gola tjerë të skuadrës uellsiane.

Për Celinën përveç se do të jetë emocionuese përballja e tij me Manchester City dhe trajnerin e tij të dikurshëm, Pep Guardiola interesante do të jetë edhe përballja e tij me porterin e Kosovës, Aro Muriç.Bersant Celina po kalon nëpër një formë shumë të mirë dhe aktualisht është ndoshta futbollisti më në formë nga përfaqësuesja e Kosovës. Fantazisti me origjinë nga Prizreni ka luajtur në vetëm një ndeshje të Kosovës në Ligën e Kombeve, atë kundër Azerbajxhanit, ndërkohë që ishte në stol në ndeshjen me Ishujt Faroe. Më pas Celina për arsye të ndryshme nuk ishte grumbulluar më me kombëtaren e Kosovës. Megjithatë me formën aktuale duket që përzgjedhësi, Bernard Challandes do të jetë i obliguar ta ftojë 22-vjeçarin për ndeshjet e muajit mars.

Kosova më 21 mars luan miqësore me Danimarkën, kurse prej 25 marsit nis sfidat eliminatore për Euro 2020. Dardanët do të debutojnë kundër Bullgarisë në Prishtinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency