Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Swiatek triumfon dhe në Dubai, Alcaraz shkëlqen në Buenos Aires

Tenistja polake Iga Swiatek ka arritur që të triumfojë edhe në turneun e WTA të Doha. Numri një i renditjes botërore të tenisit për femra mundi në finale amerikanen Jessica Pegula me rezultatin 2-0 në shifrat 6-3, 6-0. Ky është i dyti vit radhazi që Swiatek arrin të marrë trofeun në këtë kompeticion.

Sa i takon sfidës nuk pari shumë histori, me polaken që ishte dominuese absolute në të dyja setet, duke i mbyllur llogaritë pas shumë mundim. Ky ishte titulli i 12-të në karrierë për 21-vjeçaren, të cilën duket se e pret një e ardhme e madhe.

Carlos Alcaraz, numri 2 në botë, triumfoi në turneun ATP të Buenos Aires duke marrë suksesin e shtatë në karrierë. Në finale britanikun Cameron Norrie, spanjolli nuk e vuri në diskutim për asnjë çast fitoren duke arritur fitoren 2-0 me rezultatin (6-3, 7-5).

Në turneun ATP të Rotterdam tenisti rus Daniil Medvedev mundi me përmbysje 2-1 në finale italianin Jannik Sinner (5-7, 6-2, 6-2).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...