Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Sylvinho dërgon “spiunët” në Pragë, pret informacione nga Polonia

Sylvinho dërgon "spiunët" në Pragë
Sylvinho dërgon "spiunët" në Pragë

Kombëtarja Shqiptare vijon programin stërvitor për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, atë ndaj Polonisë në Varshavë, mbrëmjen e të hënës.

Në seancën e kësaj pasditeje në ambientet e Shtëpisë së Futbollit në kryeqytet, u vu re mungesa e ndihmësit të brazilianit, Pablo Zabaletës dhe video-analistit Alariko Rossi.

Lexo edhe: 

 

Të dy kanë udhëtuar drejt Pragës për të ndjekur nga shkallët e stadiumit ndeshjen mes Republikës Çeke dhe Polonisë, dy kundërshtarët direkt të kuqezinjve në eliminatore.

Polonia do të jetë në fokusin e delegacionit kuqezi, pasi është kundërshtari i radhës tri ditë më vonë, ndërsa me Republikën Çeke do të përballemi vetëm më 7 shtator, në Pragë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...