Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Sylvinho dorëzon listën e lojtarëve në UEFA, “surpriza” është Simoni

Simon Simoni është futbollisti i vetëm që nuk do të jetë pjesë e listës prej 26 futbollistësh në Gjermani, pasi Sylvinho duhet të përfshinte vetëm 26 lojtarë, mes të cilëve tre portierë. Portieri 20-vjeçar nuk ishte i përfshirë në protokollin e sfidës mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit, teksa në pankinë ndodheshin Etrit Berisha dhe Elhan Kastrati, të cilët së bashku me Thomas Strakoshën i cili zbriti si titullar përballë azerëve do të jenë portierët që do përfaqësojnë Shqipërinë në Euro 2024.

Lexo edhe:

Gjithsesi, gardiani kuqezi do të udhëtojë me skuadrën dhe do të jetë pranë ekipit, ndonëse nuk do të jetë i gatshëm për t’u aktivizuar në ndeshjet e kësaj vere. Futbollisti i Eintracht Frankfurt, do të jetë në listën e pritjes në rast se ndonjë prej portierëve do të dëmtohet në ditët në vijim.

Simoni u përgatit me skuadrën në grumbullimin paraprak dhe mori sinjalet se stafi teknik e ka në konsideratë e natyrisht do të tentojë në të ardhmen për të qenë pjesë e një eventi të madh ndërkombëtar, si protagonist.

Lista e Sylvinhos përbëhet nga tre portierë, nëntë mbrojtës, tetë mesfushorë dhe gjashtë sulmues. Ndeshja e parë për kuqezinjtë do të jetë më 15 qershor në Signal Iduna Park të Dortmundit përballë Italisë. Kundërshtarët e tjerë në grupin B janë Spanja dhe Kroacia.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...