Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Sylvinho për “Marca”: Do kemi shumë mbështetje në Gjermani, çdo short do ishte grup ferri për Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Sylvinho Campos komentoi për “Marca” shortin e “Euro 2024”.

Tekniku i “kuqezinjve” theksoi se çdo grup do të ishte grup ferri për Shqipërinë, ndërsa shtoi se faktin që ekipi i tij do të ketë shumë mbështetje, pasi në Gjermani ka shumë shqiptarë.

Lexo edhe:

“Në Gjermani ka shumë shqiptarë dhe do të jetë bukur t’i shikojmë në stadium. Shqipëria merr pjesë për të 2-ën herë në Europian, por tashmë është rritur. Shqipëria është një vend entuziast. I mbyllëm kualifikueset para Polonisë e Çekisë, që janë shumë të forta. Në “Euro 2024” duhet të tregojmë forcën tonë, nuk do të jetë e lehtë. Spanja ka shumë cilësi, më pëlqen dhe ka tjetër nivel.”-deklaroi Sylvinho.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Trajneri i kombëtares shqiptare, Sylvinho foli për emisionin “KUQEZI” në SuperSport 2 pas fitores 3-1 kundër Azerbajxhanit, në miqësoren e fundit përpara fillimit të...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kundërshtari i parë për Italinë në Euro 2024 është Shqipëria, sfidë që luhet më datë 15 qershor. Dy kombëtaret janë shortuar në Grupin B...