Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Sylvinho vlerëson dyshen kuqezi të kampionatit rus: Lojtarë të mrekullueshëm, mund të përmirësohen më shumë

Një nga pyetjet drejtuar Sylvinhos në konferencën për shtypin kishte të bënte me formën e dy lojtarëve që luajnë në Rusi: Daku e Mitaj. Braziliani I vlerëson të dy lojtarët, të cilët, sipas tij, mund të përmirësohen shumë në të ardhmen.

Janë dy lojtarë shumë të mëdhenj, të mrekullueshëm. Daku është shumë i mirë, ata mund të përmirësohen në Rusi. Është një ligë e fortë në aspektin fizik. Mitaj është një lojtar taktik, e dua dhe e kam sjellë kur ishte 19 vjeç.

Lexo edhe:

E kam parë në kombëtare, mund ta ndihmojë shumë kombëtaren. Ka bërë një punë shumë të mirë. Më pëlqejnë që të dy dhe e di se mund të përmirësohen shumë në Rusi, por edhe në vende të tjera”.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...