Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Synohet sulmuesi i Italisë, Juventus “sakrifikon” një mesfushor

Wilfried Gnonto është objektivi më i ri i Juventusit. Sulmuesi i blerë nga Leeds United te Zurich për 4.5 milionë euro, është kthyer në një element të rëndësishëm edhe për Italinë.

Ndaj edhe kanë nisur edhe ofertat e para. Mediat italiane kanë zbuluar edhe planin e bardhezinjve për ta marrë 19-vjeçarin e talentuar.

LEXO EDHE:

Juventusi synon të përfshijë në marrëveshje mesfushorin Weston Mckennie, i cili është i huazuar te Leeds United.

Italianët ofrojnë kartonin e amerikanit për Gnonto dhe nëse ekipi anglez qëndron në Premier League kjo marrëveshje mund të arrihet. Në të kundërt “karta” Mckennie nuk vlen më.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...