Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Szczesny drejt largimit nga Juventusi, gati të ribashkohet me Ronaldon

Wojciech Szczesny së shpejti mund të largohet nga Juventusi. Zërat për një lamtumirë të afërt me “Zonjën e Vjetër” gjejnë gjithnjë e më shumë konfirmim me kalimin e orëve.

Në gjurmët e portierit polak është, siç dihet, Al-Nassr i Cristiano Ronaldos, me portugezin që është gati për ta përqafuar sërish në Arabinë Saudite.

Al-Nassr ka vënë në tryezë një marrëveshje të pasur dyvjeçare për Szczesny-n, që është i lidhur me Juventusin me një kontratë që skadon brenda një viti.

Lexo edhe:

Vetë Szczesny tërhiqet nga ideja për t’u transferuar në Arabinë Saudite. Siç raportohet nga Fabrizio Romano, lojtari është i hapur për një transferim tek Al-Nassr. Shkurtimisht, shanset që marrëveshja të realizohet janë konkrete.

Një transferim që do të realizohej bashkë me zbarkimin në Torino të Michele Di Gregorios, për të cilin mungon vetëm nënshkrimi zyrtar nga Monza.

Portieri i shkollës së Interit është i destinuar të marrë një fanellë bardhezi: aty ku mund të mos mbetet as Mattia Perin, i tërhequr nga roli i titullarit në një klub tjetër.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...