Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Ta dini ju sa kam vuajtur… “, Dani Alves flet nga qelia

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze të re në një klub nate në Barcelonë, ngjarje e ndodhur më 30 dhjetor.

Unë nuk dua para, thjesht dua që ai të shkojë në burg”, u shpreh 23-vjeçarja, ndërkohë që shtypi spanjoll ka publikuar fjalët e ish-kapitenit të kombëtares së Brazilit nga burgu.

Do të pranoj çfarëdo që të ndodhë. U largova nga shtëpia kur isha vetëm 15 vjeç. Kam kapërcyer situata shumë të vështira dhe të komplikuara në jetë.

Edhe kjo do të kalojë… Mua nuk më tremb asgjë”, është shprehur mbrojtësi i djathtë brazilian.

Byzylyku që nxjerr Dani Alvesin nga burgu

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...