Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Ta provojë, po nuk e zëvendësova menjëherë”, Luis Enrique “kërcënon” dhëndrin

Spanja vazhdon përgatitjet për finalen e parakohshme të grupit E ndaj Gjermanisë, që do të zhvillohet të dielën (20:00). Skuadra e Luis Enrique-s e nisi Kupën e Botës me triumfin 7-0 ndaj Kosta Rikës, sukses në të cilin dy gola i realizoi Ferran Torres.

Sulmuesi i Barcelonës po kalon një romancë me vajzën e madhe të trajnerit të Kombëtares, Siran. DY të rinjtë janë bashkë prej një viti. I pyetur se si do të reagonte nëse Ferran Torres do të festonë duke bërë gjestin e biberonit duke iu referuar një shtatzënie të mundshme të partneres së tij, Luis Enrique deklaroi:

 

Nëse shënon, unë gëzohem, por nëse bën gjestin e biberonit, unë e zëvendësoj menjëherë, e dërgoj në tribunë dhe ai nuk shkel më këmbë në stadium apo fushë. Nuk po bëj aspak shaka!“, deklaroi duke qeshur Lucho, i cili synon të arrijë në finalen e madhe të 18 dhjetorit me Spanjën e tij.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...