Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Tabela/ “Muri kuqezi” i pakalueshëm, mbrojtja e tretë më e mirë në eliminatoret e Euro 2024

Tabela/ "Muri kuqezi" i pakalueshëm
Tabela/ "Muri kuqezi" i pakalueshëm

Shqipëria fluturon drejt Europianit me gola spektakolarë nga një ndeshje në tjetrën, por një meritë të padiskutueshme në rrugëtimin e kuqezinjve ka padyshim edhe reparti i mbrojtjes.

Prapavija kuqezi ka treguar një soliditet për t’u admiruar, duke nxjerrë vetëm tre herë topin nga rrjeta, në të 6 ndeshjet e luajtura deri tani, teksa këto shifra e mbajnë në podiumin e mbrojtjeve më të mira të eliminatoreve.

Lexo edhe:

Në vendin e parë renditet Franca, që ka pësuar vetëm një gol në 6 ndeshje eliminatore, teksa pas tyre renditet prapavija e Portugalisë, me dy gola të pësuar në 9 ndeshje.

Vendi i tretë për mbrojtjen kuqezi të Sylvinhos, me 3 gola të pësuar në 6 ndeshje, po aq sa prapavija e Anglisë, teksa e pesta renditet Spanja me 4 gola të pësuar në 7 ndeshje.

Lexo edhe:Kombëtarja shqiptare mbërrin në Moldavi, kuqezinjtë në formë fantastike
Koncert dhe pije falas para Moldavi-Shqipëri, vendasit përgatiten për festë
Spalletti: Kam skuadër fantastike, me Chiesën e mposhtim Maqedoninë e Veriut
Trajneri i Moldavisë: Gati të vdesim në fushë ndaj Shqipërisë

Lexo edhe:
Kombëtarja shqiptare mbërrin në Moldavi, kuqezinjtë në formë fantastike
Koncert dhe pije falas para Moldavi-Shqipëri, vendasit përgatiten për festë
Spalletti: Kam skuadër fantastike, me Chiesën e mposhtim Maqedoninë e Veriut
Trajneri i Moldavisë: Gati të vdesim në fushë ndaj Shqipërisë

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...