Futboll

Takaj: Mund të kalojmë fazën e grupeve

Entuziazmi ka arritur në maksimum tek Skënderbeu, pasi kualifikimi historik në fazën e grupeve të Europa League, duke kaluar 4 ture si asnjë skuadër tjetër më parë, është shoqëruar me një short të favorshëm. I këtij mendimi është presidenti i korcarëve Ardjan Takaj, që menjëherë pas përzierjes së goglave në Monaco, premton për një surprizë akoma më të madhe.

“Ishim në pritje të ndonjë skuadre të madhe, por sho që shorti është i favorshëm për të vijuar më tej. Do synojmë kualfikimin pasi janë ekipe të kalueshme edhe pse ne e kemi arritur objektivin tonë. Ekipet në grup nuk janë më të forta se ato që kemi eleminuar.”

Sigurisht që vëmendja e kujdo shkon tek dueli në transfertë me Partizanin e Beogradit. Udhëtimi i fundit në kryesytetin serb i skuadrës përfaqësuese shqiptare nuk shkoi si duhet, me një ndeshje fati i të cilës u vendos në dyert e gjykatës së arbitrazhit sportiv. Megjithatë presidenti Takaj flet vetëm për futboll.

“Do shkojmë të luajmë futboll kudo, qoftë edhe në Beograd edhe pse dihet vështirësia për të luajtur me ekipet serbe.”

Ndaj Dinamos së Zagrebit stadiumi ishte i mbushur në kapacitet të plotë kjo falë mbështetjes që kanë dhënë të gjitha tifozeritë. Skënderbeu tashmë është kthyer në skuadrën simbol të shqiptarëve dhe kjo ka një arsye sipas presidentit Takaj.

“Shqiptarët janë të uritur për mbrëmje europiane, janë shumë tifoz të flaktë dhe kjo u pa edhe me kombëtaren, ku e skuqën Francën. Ata duan të jetë një ekip shqiptar në futbollin europian, pasi ndjehen të përfaqësuar. Ne e meritojmë të jemi aty.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency