Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Takimi mbyllet me sukses, Bajrami: Nesër i bashkohem skuadrës së re!

EMPOLI, ITALY - JANUARY 23: Nedim Bajrami of Empoli FC reacts during the Serie A match between Empoli FC and AS Roma at Stadio Carlo Castellani on January 23, 2022 in Empoli, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Takimi i mbajtur në selinë e klubit të Sassuolos mes përfaqësuesve të skuadrës italiane dhe Nedim Bajramit e përfaqësuesve të tij, është mbyllur me sukses. Fantazisti i kombëtares mund të cilësohet si lojtari më i ri i Sassuolos, teksa e mbyll aventurën me Empolin pas dy vitesh.

Vetë lojtari nuk ka ngurruar të shprehë lumturinë për këtë lëvizje ndërsa shpreh kënaqësinë që do të bashkohet me trajnerin Alessio Dionisi.

“Jam shumë i lumtur, gjithçka mund të konsiderohet e mbyllur dhe të mërkurën do të bashkohem me skuadrën e re. Ritakohesh me Dionisin? Jam këtu edhe prej tij, kemi folur së fundmi dhe jam shumë i lumtur që e rigjej sërish.

Gjithashtu, kam folur edhe me shokët e rinj të skuadrës, disa prej tyre i njoh. Një prej tyre është Pinamonti me të cilin kam luajtur në sezonin e fundit”, u shpreh Bajrami.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...