Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Takoi aleatin e Putin në Siri, pronari i Manchester City-t kritikohet nga qeveria britanike

Pronari i Manchester Cityt, Sheikh Mansour është kritikuar nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar për takimin me presidentin sirian dhe aleatin e Putinit, Bashar al-Assad.

Assad vizitoi Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) javën e kaluar për herë të parë që nga fillimi i luftës civile siriane në 2011-ën, për t’u ulur me një numër figurash me ndikim, duke përfshirë Mansour.

Dyshja u fotografuan të përqafuar gjatë takimit të tyre, i cili është parë si një ndihmë për të “minuar perspektivën e paqes së qëndrueshme në Siri”.

Deputeti laburist, Chris Bryant vuri në dyshim nëse Mansour është “person i përshtatshëm dhe i duhur për të zotëruar një klub futbolli” pas takimit të tij me Assadin.

Bryant tha gjithashtu se do të ishte mirë të shihej se çfarë qëndron pas faktit, që pronari i Cityt vuri në dukje lidhjet midis tij dhe Asadit, aleatit të Presidentit rus Vladimir Putin.

“Çfarë është ajo që njerëzit nuk e kuptojnë? Ka pasur një formë të vrasjes barbare, të vazhdueshme në Siri, e drejtuar bashkërisht nga Asadi, dhe tani Putini po bën saktësisht të njëjtën gjë në një luftë barbare kundër Ukrainës së pafajshme. Dhe disa njerëz duan të takohen me këta persona”,-referuar këtu pronarit të Manchester Cityt.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...