Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Talenti gjeorgjian zyrtarisht i Napolit, Liga bën humor me emrin e tij

Khvicha Kvaratskhelia është lojtari më i ri i Napolit. Klubi italian pagoi 10 milionë euro te Dinamo Batumi për kartonin e 21-vjeçarit gjeorgjian, i cili luan si sulmues i majtë.

8 gola në 17 ndeshje ka shënuar Kvaratskhelia me kombëtaren e tij, ndërkohë që presidenti Aurelio De Laurentiis, i cili po tenton edhe rinovimin me Koulibaly, u shfaq entuziast për mbërritjen e tij.

Qoftë bluja e qiellit dhe e detit ngjyra e shpirtit dhe e këmbëve tuaja, që duhet të kontribuojnë në një Napoli gjithnjë e më fitues”, shkroi në rrjetet sociale.

Ndërkohë, Liga Italiane e Futbollit ka përfituar të bëjë pak humor nga emri vështirë i shqiptueshëm dhe plot bashkëtingëllore i talentit gjeorgjian.

Mirë se vini në Serie A TIM, Kvara … Kavarats … Kvarastkh … oh, mirë se erdhe Khvicha”, lexohet në postimin në Twitter të Ligës.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...