Futboll

Talenti i Ajaxit, zgjohet pas thuajse 3 vitesh nga koma, por mbetet me pasoja të rënda!

Ishte data 8 korrik 2017 dhe po luhen një ndeshje miqësore midis Werder Bremen dhe Ajaxs. Po luhej minuta e 72-të e takimit dhe Abdelhak ‘Appie’ Nouri shtrihet në tokë.

Fillimisht u duk thjesht si një lodhje, por më pas u pa që ishte diçka serioze. Ajo ndeshje do të anulohej dhe talenti 19 vjeçar do të binte në koma, për t’u zgjuar vetëm kohët e fundit.

Marokeni shikohej si një ndër talentet më të mëdha në Holandë ku ishte aktivizuar më të rinjtë e ‘tulipanëve’ dhe kishte arritur që të bënte debutimin edhe me klubin e Ajaxs.Në një intervistë babai i Nouri është shprehur se ai nuk i mban mend familjarët e tij.

“Ai nuk mund të ecë, nuk mund të flasë, ai nuk na njeh ne, nuk e di kush jemi. Ai nuk ndjen asgjë, nuk dëgjon asgjë.

“Sipas mjekut ai kurrë nuk mund t’i bëjë këto përsëri, ai kurrë nuk do të shërohet”.

Momenti kur ai kishte pësuar sulm në tru:

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency