Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Talenti i PSV i zhgënjyer: United punoi gjithë merkaton për mua, më këshilloi Van Gaal!

EINDHOVEN, NETHERLANDS - AUGUST 24: Cody Gakpo of PSV Eindhoven reacts during the UEFA Champions League Play-Off Second Leg match between PSV and Glasgow Rangers at Phillips Stadium on August 24, 2022 in Eindhoven, Netherlands. (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images)

Cody Gakpo ishte një nga emrat më të lakuar në zyrat e drejtuesve të Manchester United. 23-vjeçari i PSV ishte shumë pranë transferimit tek “Djajtë e Kuq”, megjithatë në fund anglezët i përqëndruan resurset njerëzore dhe financiare te Antony i Ajax.

Nga ana tjetër, holandezi duket se ka mbetur i zhgënjyer nga United ndërsa thekson se besonte në transferimin e tij te United ndërsa zbulon edhe bisedën me trajnerin e Holandës e ishin e Manchesterit, Louis Van Gaal.

“Deri në javën e kaluar mendoja se do të transferohesha te United. Më pas mora në shqyrtim edhe oferta të tjera, por te PSV gjeta një opsion më të mirë. Manchester United më kërkoi nga fillimi i merkatos dhe sinjalet ishin pozitive derisa në një pikë gjithçka u duk e përfunduar dhe e besova. Gjithsesi, javën e kaluar ky transferim nisi të venitej.

Oferta të tjera? Nuk do të ishte mirë për mua dhe PSV të ndryshoja klub në momentet e fundit. Fola edhe me trajnerin Louis Van Gaal dhe më këshilloi se një transferim në vitin e Botërorit nuk do të ishte ideale”, u shpreh Gakpo.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...