Itali

Talenti i Romës si zëvendësues i Dybalës: Jeta është e paparishikueshme, më vinte turp nga Ibra!

Nicolo Zaniolo si zëvendësues i Paulo Dybalas duket se është një opsion që shkon përtej intrigave të zakonshme të merkatos në Itali. Vetë talenti i Romës nuk e ka mohuar së fundmi një mundësi të tillë duke u shprehur se ai është i përqëndruar te puna në stërvitje ndërsa shtoi se ndjehet i lumtur që një si Zlatan Ibrahimovic fitoi titullin në Itali.

“Trashëgimtar i Dybalës? Është një lojtar fantastik, por të shohim. Jeta është e paparishikueshme, unë stërvitem dhe pres çfarë më ofrohet. Ibra? Unë jam i lumtur që një futbollist si ai fitoi titullin dhe ia doli ta rikthente Milanin në majë. Kur e takova në këtë sezon, nuk pata kurajon t’i afrohesha. Më vinte turp”.

Trofeu i Conference League në Tiranës? “Iu dhuruam tifozëve një trofe që mungonte prej kohësh, sezoni shkoi shumë mirë. Kur i shënova Trabzonspor mendova se më në fund u riktheva të luaja futboll, ndërsa ndaj Bodo Glimt luajta ndeshjen perfekte, atë në të cilën gjithccka të shkon sipas planit”, u shpreh Zaniolo.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency