Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Talenti italian: Rikthimi tek Interi? Ndihem për mrekulli te Bologna

Giovanni Fabbian është një nga risitë më të bukura të këtij sezoni te Bologna. Klubi emilian e bleu 21-vjeçarin nga Interi gjatë verës së kaluar.

Dhe mesfushori po performon mjaft mirë me skuadrën e Thiago Mottës, duke realizuar deri tani 4 gola dhe 2 asiste në Serie A.

5 mln euro pagoi Bologna në arkat e zikaltërve, me këta të fundit që kanë të drejtën e riblerjes së tij në vitin 2025 për 12 mln euro.

Lexo edhe:

Në lidhje me mundësinë e rikthimit tek ekipi i Simone Inzaghit, Fabbian, i cili është edhe pjesë e Italisë U21, u shpreh:

Ndihem mirë te Bologna, dhe mos kujtoni se kjo është një përgjigje diplomatike. Grupi është i shkëlqyer, po argëtohemi.

Jemi një grup djemsh që kemi një dëshirë të madhe për të luajtur futboll, jo vetëm për të fituar.

Pastaj është edhe trajneri. Thiago Motta është një mjeshtër futbolli”, theksoi lojtari i talentuar italian.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...