Serie A

Talenti italian vesh fanellën e Interit, zyrtarizimi pas Europa Leagues

Sandro Tonali do të jetë futbollisti i radhës që do t’i bashkohet Interit gjatë merkatos së kësaj vere. Zikaltrit kanë “djegur” konkurrencën me klubi si PSG e Milan dhe kanë sistemuar të gjithë detajet për transferimin e talentit italian, ndërsa tani mungon vetëm zyrtarizimi.

Pas daljes së Juventusit nga gara për shërbimet e tij, gjithçka u lehtësua për Interin, pasi edhe vetë mesfushori 20-vjeçar doli qartazi në favor të një transferimi te klubi zikaltër, duke detyruar presidentin Massimo Cellino të pranojë ofertën e Marottës.

Bëhet fjalë për 35 milionë euro, të cilat Interi do t’i paguajë 10 menjëherë dhe 25 të tjera në fund të sezonit të ardhshëm, pasi transferimi do të kryhet në bazë të një huazimi me të drejtë blerjeje.

Vetë Tonali, i cili mezi pret të punojë me Antonio Conten, ka arritur marrëveshjen em zikaltrit për një kontratë 5-vjeçare me pagë prej 3.5 milionë eurosh në sezon, ndërsa aktualisht po shijon pushimet dhe shumë shpejt do të prezantohet te zikaltrit.

Aktualisht të gjithë te Interi janë të përqendruar te ndeshjet e Europa Leagues, pasi janë kualifikuar për në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni dhe pikërisht për këtë arsye, kanë vendosur që zyrtarizimin e Tonalit ta bëjnë vetëm pas përfundimit të këtij angazhimi.

Me Sandro Tonalin Interi rrit ndjeshëm koloninë e italianëve në skuadër, pasi vetëm një vit më parë transferoi edhe emra të tjerë të rinj e të talentuar si Nicolo Barella, Stefano Sensi e Alessandro Bastoni.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency