Futboll

Talenti Kelmendi firmos me Skënderbeun

Shend Kelmendi është zyrtarisht lojtari më i ri i Skënderbeut. Marrin fund dilemat lidhur me të ardhmen e talentit kosovar. Sic bën të ditur vetë klubi korcar në faqen zyrtare, mesfushori me tipare sulmuese në praninë e menaxherit të përgjithshëm të Skënderbeut Gerhard Takaj ka hedhur firmën mbi kontratën që do ta lidhë me bardhekuqtë për 3 vitet e ardhshme. Shend Kelmendi konsiderohet si nga talentet më të mëdhaja që ka prodhuar futbolli kosovar në këto vitet e fundit. Ai e ka nisur karrierën te Prishtina duke luajtur me të gjithë skuadrat e klubit kryeqytetas që nga të rinjtë e deri tek ekipi i parë. 22-vjecari konsiderohet një përforcim shumë i rëndësishëm për vetë cilësitë dhe talentin që zotëron, ndërsa është dhe një investim i mirë i bërë nga Skënderbeu jo vetëm për të tashmen por edhe për të ardhmen. Kelmendi arriti të debutonte edhe në kompeticionet europiane me Prishtinën pasi u aktivizua në 45 minutat e para të takimti të vajtjes të turit të parë të Europa Leagues ndaj suedezëve të Norrkoping, sfidë të cilën Prishtina e humbi me rezultatin 5-0. Prurjet nga Kosova kanë rezultuar të suksesshme për Skënderbeun që te Kelmendi kërkon të gjejë një Liridon Latifi ose një Bernard Berisha të ri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency