Euro 2020

Talenti polak, Kacper Kozlowski thyen rekordin e Bellingham

Poloni-Spanjë hyn në historinë e futbollit europian. Adoleshenti i përfaqësueses polake, Kacper Kozlowski, 17 vjeç e 246 ditë, u bë lojtari më i ri që aktivizohet në finalet e eventit madhor, duke thyer rekordin e Jude Bellingham, i cili kur u aktivizua në ndeshjen Angli – Kroaci nga trajneri Gareth Southgate ishte 17 vjeç e 349 ditë.

Futbollisti i Pogoń Szczecin, i lindur më 16 tetor 2003, u hodh në fushë nga Paulo Sousa në minutën e 55-të në vend të Klich.

Bellingham, kundër Kroacisë, kishte thyer rekordin e mëparshëm, i cili i përkiste holandezit Jetro Williams, që në Euro 2012, në ndeshjen Holandë-Danimarkë, kur ishte 18 vjeç dhe 71 ditë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency