Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Talenti shqiptar largohet nga Fulham, huazohet në Norvegji

Adrion Pajaziti luan si mesfushor, ka lindur në Londër dhe është rritur në akademinë e Fulhamit. Skuadra londinez këtë sezon u rikthye në Premier League dhe po zhvillon një kampionat fantastik.

20-vjeçari ka luajtur me Kosovën U21, ndërkohë që prej shtatorit të vitit të kaluar është pjesë e Shqipërisë U21. Pajaziti numëron tri ndeshje dhe tre gola me kuqezinjtë.

 

Sezonin e kaluar debutoi me ekipin e parë të Fulhamit në Kupën e Ligës. Lojtari i talentuar shqiptar, është huazuar në futbollin norvegjez.

Drejtuesit e Fulhamit kanë arritur një akord me homologët e Haugesund për huazimin e Pajazitit në elitën e futbollit norvegjez.

Në marrëveshjen mes klubeve është përfshirë edhe klauzola e blerjes së kartonit të Pajazitit nga drejtuesit e Haugesund. Sezoni i ri në Norvegji fillon më 4 mars.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...