Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Talentja e vitit 2022, një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Talentja e vitit - Rosela Vasa
Talentja e vitit - Rosela Vasa

Rosela Vasa nderohet me çmimin “Talentja e Vitit”. Edhe pse vetëm 16-vjeç, ia ka dalë që të spikasë në skuadrën e Murlanit, ndërsa tashmë e jep kontributin e saj me uniformën e Kukësit.

Talentja e vitit - Rosela Vasa

Talentja e vitit – Rosela Vasa

Vasa mori çmimin nga Valbona Selimllari, duke qenë e para sportiste që nderohet në këtë mbrëmje gala. Mesfushorja numëron edhe 6 ndeshje me skuadrën e 17-vjeçareve të Shqipërisë, ndërsa ka shënuar dhe 4 gola.

Lexo edhe

Shifra premtuese për një të ardhmen, për një prej vajzave më të talentuara të futbollit shqiptar. Vasa arriti që të mundë në garën për çmimin “Talentja e Vitit” Xhesika Ndojin dhe Gelda Kadiolin.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...