Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Tallet sulmuesi anglez: Conference League? Sfidë me djem që punojnë në bare!

Callum Wilson është pjesë e Newcastle prej shtatorit të vitit 2020. Sulmuesi anglez, i cili numëron gjashtë ndeshje dhe një gol me Kombëtaren ishullore ka lëshuar një deklaratë befasuese rreth Conference League.

Në një bisedë me Michail Antonio, sulmuesin e West Ham dhe mikun e tij, 31-vjeçari deklaroi: “Ju po luani me djem që një minutë përpara se të zbresin në fushë, punojnë në bare plazhi.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Më pas mbërrijnë në stadium dhe zbresin në fushë. Nëse do të luaja unë përballë AEK Larnaca do të shënoja të paktën pesë gola”, u shpreh Wilson.

West Ham eliminoi qipriotët e AEK Larnaca me rezultatin e përgjithshëm 6-0 në raundin e 1/8-ve në Conference League. Skuadra londineze do të sfidojë belgët e Gent në çerekfinalet e kompeticionit të ri europian.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...