Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Tallje, kampionat i falsifikuar”, Mourinho shpërthen pas dënimit të Juves

Roma nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 ndaj Salernitanës në “Olimpico”, sfidë ku Jose Mourinho bëri disa ndryshime në formacion.

“Special One” u ndal pas ndeshjes te dënimi i Juventusit me -10 pikë nga Gjykata e Apelit pranë Federatës Italiane të Futbollit. Ndërkohë që Prokuroria Federale kishte kërkuar heqjen e 11 pikëve.

Është tallje për mua të marrësh vesh këtë dënim dy javë përpara fundit të kampionatit. Për të gjithë ne, madje edhe për Juventusin.

Lexo edhe:

Nëse do të më kishin lajmëruar për këtë dënim përpara ndeshjeve ndaj Monzës dhe Bolognas, qasja ime dhe e Romës do të ishte ndryshe.

Ne vendosëm të fokusoheshim totalisht tek Europa League. Më vjen keq për Allegrin dhe lojtarët e Juves.

Kampionat i falsifikuar? Unë mendoj se po, por nuk më pëlqen të flas më për këtë temë. Preferoj të them se më vjen keq për profesionistët që punojnë si unë dhe që paguajnë sepse ndoshta drejtuesit dhe klubet kanë gabuar”, deklaroi Mourinho.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...