Kategoria Superiore

Tani edhe matematikisht, Lushnja kthehet andej nga erdhi

Pas fitores së Teutës në Durrës, 2-0 ndaj Vllaznisë, skuadra e Begejës e ka çuar në 23 pikë diferencën me Lushnjën e vendit të fundit. Pikërisht për këtë arsye, Lushnja sot ka rënë edhe matematikisht në Kategorinë e Parë, pas vetëm një sezoni në Superiore.

Verdhejeshilët e nisën sezonin mes shumë problemesh, teksa vazhdimisht ndjenë mungesën e terreneve stërvitore. Pikërisht për këtë arsye, klubi lushnjar u dorëzua shumë shpejt dhe prej javësh ka hequr dorë nga lufta për mbijetesë, por sot u dha edhe verdikti zyrtar për kthimin edhe njëherë në Kategorinë e Parë.

Mbetet ende për t’u parë se cila skuadër do të shoqërojë Lushnjën një kategori më poshtë, ndërsa lufta pritet të zhvillohet mes Vllaznisë, Teutës dhe Kamzës. Nga ana tjetër, Kategoria e Parë e ka dhënë të plotë verdiktin e vet, pasi Tirana dhe Kastrioti e kanë siguruar ditën e djeshme kthimin në Superiore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top