Serie A

Tani është zyrtare, Blaise Matuidi largohet nga Juventusi

Përfundon zyrtarisht bashkëpunimi mes Juventusit dhe francezit Blaise Matuidi. Klubi bardhezi, përmes një njoftimi zyrtar, komunikoi përfundimin me marrëveshje të kontratës. Lajmi qarkullonte prej disa ditësh, por tani është edhe zyrtare. Përvoja e Blaise Matuidi tek Juventusi zgjati tre vjet.

Francezi iu bashkua Juventusit në vitin 2017, pas një përvoje te PSG. Matuidi, gjatë tri sezoneve në Torino, provoi të ishte një element thelbësor si për Massimiliano Allegrin ashtu edhe për Maurizio Sarrin. Vetëm sezonin e kaluar ai bëri 35 paraqitje në Serinë A, të cilave duhet t’u shtohen edhe 5 të tjera në Ligën e Kampionëve, 4 në Kupën e Italisë dhe 1 në Superkupën e Italisë.

Kampioni i Botës në “Rusi 2018” pritet ta vijojë karrierën në Amerikë, te Inter Mimi, klubi që është në pronësi David Beckham.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency